PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30697}

Przylądek strachu

Cape Fear
7,5 5 129
ocen
7,5 10 1 5129
7,1 11
ocen krytyków
Przylądek strachu
powrót do forum filmu Przylądek strachu

ale wersja z lat 90 tych lepsza bo brutalniejsza ;-)

ocenił(a) film na 9
Michal1992

No właśnie dlatego nie koniecznie musi być lepsza. Wolę określenie bardziej dramatyczna od określenia brutalniejsza. Być może większą sztuką jest oddać napięcie ukierunkowane na psychikę i wyobraźnię widza. Ale wersja z De Niro i Fordem to napięcie w sposób równie udany stopniowo potęguje i dlatego oba filmy oceniłem po równo na dziewiątkę.

ocenił(a) film na 7
sieciowiec652

Też uważam te filmy za równie dobre, ale przyznać muszę- pierwsza wersja może i trzyma bardziej w napięciu, ale brutalności jej jednak brakuje. Gdy oglądamy w wersji 1991 zgwałconą i zmasakrowaną Illeane Douglas na prawdę wierzymy że Cady to szaleniec i przeraża nas do czego jest zdolny. Tymczasem w wersji 1962 gdy policja znajduje w hotelu leciutko posiniaczoną dziewczynę, to za nic nie przekonuje mnie jej przerażenie. Wiem że zbytnia brutalność pewnie by w tamtych czasach nie przeszła, ale była ona konieczna by ukazać postać Cady'egi w jak najgorszym świetle. Poza tym to przyznaję że pierwotna wersji jest jednak sprawnie zrealizowanym thrillerem, ze świetnym finałem i genialnymi rolami Pecka i Mitchuma który po raz kolejny udowodnił że świetnie się czuje jako czarny charakter (polecam również "Noc myśliwego" jak ktoś nie widział).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones