PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=110273}

Parszywa dwunastka 4

The Dirty Dozen: The Fatal Mission
6,0 1 958
ocen
6,0 10 1 1958
Parszywa dwunastka 4
powrót do forum filmu Parszywa dwunastka 4

Taki znany klasyk w tematyce 2 wojny światowej. Tyle razy puszczany w TV i żadnych komentarzy do niego? &;/ No nikt z tego portalu mi nie powie, że nawet choćby raz nie obejrzał którejś części tej pamiętnej serii.
A przechodząc do rzeczy to wydaje mi się, ze jednak Hitler powinien był zginąć wtedy przy tym dworcu. Na pewno był on kiepskim strategiem ale sukcesy III Rzesza zawdzięczała raczej bystrym dowódcom i nowoczesnej, przeszkolonej armii. Jednak mimo to uważam,że wojna mogła zakończyć się wcześniej gdyby Hitler zginął w którymś z zamachów, zwłaszcza po roku 1943 kiedy Niemcy zdali sobie sprawę, że polityka Hitlera i jej poparcie doprowadziła ich do zguby.

użytkownik usunięty
adrianoso

Piszesz chyba o części 2 , natomiast wiem jedno , łupotą totalną było obsadznie Telly Savalasa skoro zginął w części pierwszej.

użytkownik usunięty

Tylko I część jest dobra. Tfu, pierwsza część jest wspaniała. Ale o kontynuacjach nawet słyszeć nie chcę.

ocenił(a) film na 9

Mój błąd. Rzeczywiście napisałem o części 2. Wszedłem nie w tą część filmu a pomyślałem o innej. :)

ocenił(a) film na 9
adrianoso

Z filmowego punktu widzenia wagon 2420 mógł mieć hipotetycznie historyczne znaczenie! :D
Chciałem jeszcze dodać, że rzeczywiście plan Hitlera mógł mieć szanse powodzenia. Z resztą wydaje mi się, że nie do końca był to plan Hitlera a raczej grupy, która zamierzała przejąć władzę po Fuhrerze. Choć patrząc na dzisiejsze potężne wpływy Niemiec w Unii Europejskiej można żartobliwie uznać, że plan ówczesnych elit się powiódł.
Kiedy Niemcy odrzuciły zbrodniczą ideologię a w zamian zaoferowali Europie współpracę gospodarczą może na niezbyt równych warunkach ale jednak poniekąd korzystną współpracę (pod względem rozwoju cywilizacyjnego, ekonomicznego) dla wielu narodów Europy to dzisiejsza IV Rzesza niemiecko-włosko-brytyjska :)rządzi niepodzielnie w Europie. Rozszerza swoje wpływy o kraje byłego bloku socjalistycznego zahaczając już co raz bardziej o Rosję a na południu docierając aż po Turcję a na zachodzie aż po ocean :).I robi to nie wystrzelając ani jednej rakiety czy pocisku. Fuhrer byłby wniebowzięty :D
Tylko obawiam się, ze Hitler nigdy by tego nie osiągnął bo myślał krótkowzrocznie. Wynajdywał różnice do zwady zamiast punkty styczne do współpracy no i zgubiła go polityka rasowa. Gdyby nie to (obozy koncentracyjne i inna zbrodnicza działalność na terenach okupowanych) to kto wie jakby było...Polska mogłaby wtedy lepiej wyjść niż potem 50 lat z Rosją :/

adrianoso

Umieścili Salavasa bo Lee Marvin zmarł a potrzebowali znanej twarzy z tej serii.

użytkownik usunięty

Telly Savalas zginął tylko w pierwszej części. W pozostałych żył. Nie widzę problemu. Żył też sam aktor, co dla całej sprawy jest kluczowe. Tak mi podpowiada sumienie i mój ptasi móżdżek.

adrianoso

Nie wiem o czym piszesz, ale odpowiadam na komentarz napisany 15 lat temu ;).
Oglądałem tylko oryginalny film i na tym poprzestanę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones